Yağ Katkıları

Zaman içerisinde çeşitli nedenlerle aracınızın azalan performansını artırmanın çeşitli yolları var. Bunlardan biri de motor yağına ilave edilerek kullanılan motor katkı yağları. Motor parçalarının sürtünmesiyle oluşan aşınmalar zamanla motor ömrünün kısalması, sesli ve vuruntulu çalışma, enerji kaybı ve performans azalması gibi olumsuz sonuçlar doğurur. Motordaki sürtünmeyi tamamen engellemek söz konusu değildir. Ancak; aşınmaları aza indirmek için motor katkı yağı kullanılabilir.

Böylelikle enerji kaybına uğratmadan aracın performansını artırmak, motorun ömrünü uzatmak ve kusursuz bir yağlama ile sessiz, vuruntusuz sürüşler gerçekleştirmek elimizde. Kaliteli bir motor katkı yağı motoru koruyup, performansı artırırken; motordaki ısınmayı da dengeler. Sağlayacağı kusursuz yağlamanın yanı sıra; motor yağı ve karterle ilgili yaşanabilecek sorunlarda ortaya çıkabilecek masrafları da önler. Dolayısıyla motor katkı yağları araçta meydana gelebilecek pek çok soruna çözüm olabilmektedir. DOUBLE-UP Yağ Katkıları’nı tercih ederek; hem aracınızın ömrünü uzatabilir, hem de performanslı ve sorunsuz bir sürüş keyfi yaşayabilirsiniz.

DOUBLE-UP Yağ Katkıları’nı Neden Kullanmalısınız?

Aracınızla keyifli sürüşler yaşayabilmek ve daha az sorunla karşılaşmak için alınabilecek bazı önlemler var. Bu konuyla ilgili dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de aracın bakımı. Araç bakımı sırasında özellikle yağ değişimine özen göstermek gerekiyor. Yağ değişimi sırasında yağa ilave edilecek kaliteli bir motor katkı yağı ile araçta ortaya çıkabilecek pek çok problem için önlem alabilirsiniz.

Motor parçalarındaki sürtünmeden kaynaklanan aşınma zaman içerisinde motorun ömrünün kısalmasına, enerji sarfiyatına ve performans kaybına yol açar. Bu sorunlarla karşılaşmamak için kaliteli bir motor katkı yağı seçerek önerilen sıklıkta yağa ilave etmek gerek.

Motor katkı yağları; motor yağının daha uzun süre daha kaliteli kullanılmasını sağlayarak araçta yağlamanın başarılı bir şekilde gerçekleşmesine, sürtünmelerden ortaya çıkan aşınmaların en aza indirilmesine ve motor elemanlarını koruyup motorun ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

Sıkça karşılaştığımız yağ eksiltme, karter delinmesi veya yağın bitmesi durumlarında, kullanılan kaliteli motor katkı yağı devreye girerek; motor zarar görmeden aracın belli bir kilometre yol almasını sağlıyor ve motordaki ısınmayı da dengeliyor.

Tüm bu sebeplerden ötürü; kaliteli bir motor katkı yağı tercih etmek çok önemli.Bu amaçla üretilen DOUBLE-UP Yağ Katkıları 20 yıldır araç sahiplerinin sorunlarına çözüm getiriyor.