YAĞ KATKILARI

SÜRTÜNME AZALTICI / YAĞLAYICI - EKONOMİK BOY

Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı

Motorun performansını artırmaya ve dış etkenlere karşı korumaya yardımcı olan DOUBLE-UP ürünlerinin motor aşınmasını önlemedeki dayanıklılığı; Timken Katkı Yağı Testi’yle 7 Mart 2006 tarihinde Kadıköy 21. Noterliği  huzurunda test edilmiştir.

Bu test çalışan parçalarda sürtünmeyle oluşan aşınma düzeyini ölçmektedir. Çeşitli kaydırıcılarla denenerek yapılan testte de DOUBLE-UP  aşınmayı gözle görünür  düzeyde azaltmıştır. Bilye testi de denilen testte kullanılan bilyeler noter huzurunda onaylanmıştır.
(Onay No: 07750)

 
Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı

ARACINIZA DOUBLE KORUMA!

DOUBLE-UP yağ katkı maddeleri, “otomotiv sektöründe” olarak isim yapan ve “minimum fiyata maksimum koruma” amacıyla yola çıkan Türk ürünleridir.

DOUBLE-UP yağ katkı maddeleri, özel olarak hazırlanan katkı yağı formülleriyle; motor ve metallerin sürtünme sonucunda maruz kaldığı aşınmayı minimum seviyeye indirmeye yardımcı olmaktadır.

DOUBLE-UP marka Yağ Katkısı 7 Mart 2006 tarihinde Kadıköy 21. Noterliği tarafından onaylanmıştır. (Onay No:07750)

 
Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı

FAYDALARI:

  • Yağlamayı geliştirerek; kuru çalışmanın önlenmesinde kolaylık sağlar.
  • Sürtünme ve aşınmanın azalmasına yardımcı olur.
  • Kompresyon ve performansın artmasına etki eder.
  • Yağın akışkanlığını düzenlemeye ve egzoz dumanının azalmasına yardımcı olur.
 
NEDEN KULLANMALISINIZ?

Motor içerisindeki aşıntının büyük bir bölümü motorun ilk çalıştırılması anında meydana gelir. Marşa ilk basıldığında kartere süzülmüş olan yağ, pistonlara çıkana kadar motor kısa süreli de olsa yağsız olarak çalışır ve bunun sonucu olarak da motorun ömrü kısalır.

DOUBLE-UP motor katkıları aracın yağına eklendiğinde, metal yüzeyler üzerinde (gömleklerde ve yataklarda) oluşturduğu yağlayıcı film tabakası sayesinde aşırı ısınmaları, sesleri ve motor içi aşınmasını minimum seviyeye indirmeye yardımcı olur.

Araç durduğunda yağ kartere süzülse de; DOUBLE-UP’ın oluşturduğu yağlayıcı film tabakası metal yüzeyler üzerinde kalır. Böylelikle araç ilk çalıştırıldığında bile yağsız çalışmayacağı için; motor aşınmasının en az düzeyde kalmasına ve dolayısıyla ömrünün uzamasına yardımcı olur.

DOUBLE-UP ürün grubu tüm 4 zamanlı motorlarda kullanılabilir.

Kısaca özetlersek; DOUBLE-UP motor katkıları normal yağlara ve motor katkılarına kıyasla oldukça kuvvetli yağlayıcılardır.

Ürünlerimizi en geç iki yağ değişiminde bir (ya da dilerseniz her yağ değişiminde) kullanmanız maksimum randıman almanıza etki edecektir.

 

BU KATKI NEDEN ÖZEL?

Piyasadaki ilk "Ekonomik Boy" Sürtünme Azaltıcı / Yağlayıcı'dır. Aracın benzinli veya dizel olması fark etmeksizin, 8 litreye kadar yağ kapasitesi olan her araçta 400 ml. Motor Koruyucu, 9-12 litre arası yağ kapasitesi olan her araçta 700 ml. “Ekonomik Boy” Motor Koruyucu önerilmektedir. Yağ kapasitesi 12 litrenin üzerindeki araçlarda ise yağ kapasitesinin % 5’i oranında DOUBLE-UP’ın motor yağı haznesine eklenmesi önerilmektedir.

Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı
 
Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı
KULLANIMI:
  • Turbolu ya da turbosuz benzinli ve dizel motorlarda mineral ve yarı-sentetik motor yağlarıyla uyumludur.
  • Yağ kapasitesi 8 litreyi aşan araçlarda her yağ değişiminde motor yağı 700 ml. eksik konulup; kutunun tamamı motor yağına eklenir.
 
GÜVENLİK ÖNLEMLERİ:
  • Cilde teması halinde su ve sabunla; göze teması halinde bol suyla yıkayın.
  • Yutmayın.
  • Çocuklardan ve hayvanlardan uzak tutun.
Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı
 
Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı
 
TÜKETİCİ KALİTE ve TASARIM ÖDÜLLERİMİZ:
 
TSE :

Sürtünme Azaltıcı Yağlayıcı

 
www.doubleup.com.tr